Přečteno: 1806

Komentářů: 1

KT Praha zahájilo vstup do nové sezóny skvělým vítězstvím nad El Niněm 4:2.

KT Praha – SF SKK El Niňo 4:2

Pavelka – Kleprlík 3:1(2,8,-10,3), Vožický – Kaucký 3:0(1,3,5), Havlík – Kučera 0:3(-5,-1,-4), Vožický – Kleprlík 1:3(-9,8,-9,-6), Pavelka – Kučera 3:2(-8,-8,4,10,4), Havlík – Kaucký 3:1(8,-6,8,8)

Body domácích: Pavelka 2, Vožický 1, Havlík 1

Body hostů: Kleprlík 1, Kučera 1, Kaucký 0

Hráno: 31. 8. 2018

Utkání začalo skvělým nástupem Pavelky, který v prvním setu Kleprlíka doslova rozstřílel. Kleprlík v druhém setu srovnal hru, ale Pavelka v koncovce druhý set vyhrál a zvýšil své vedení na 2:0. V dramatickém třetím setu Kleprlík v koncovce vyhrál a snížil na 2:1. Pavelka měl velký nástup opět v čtvrtém setu, kdy nepustil Kleprlíka do hry a zápas dotáhl do vítězného konce 3:1. KT Praha vedlo 1:0.

Ještě rychlejší byl druhý zápas, kdy Vožický, který měl v dresu KT Praha permiéru, přehrál Kauckého velmi výrazně a rychle 3:0 a KT Praha vedlo 2:0.

V třetím duelu se utkali Havlík s Kučerou. Zde se role obrátily. Havlík nenašel na Kučeru hru a hladce mu podlehl 0:3 a stav byl 2:1.

Velké drama přinesl čtvrtý zápas, kdy konečně viděli diváci vyrovnaný boj. První tři sety se rozhodovaly v koncovkách. Do vedení šel Kleprlík, v druhém setu srovnal Vožický na 1:1, ale opět šel do vedení 2:1. Kleprlík. V čtvrtém setu si Kleprlík vybojoval náskok a zápas ukončil 3:1 a stav byl vyrovnaný 2:2.

Začínalo se tedy prakticky od začátku. Kučera, který s eza poslední dobu výrazně zlepšil, zaskočil Pavelku a těsně vyhrál první, ale potom i druhý set a vedl 2:0. Pavelka v třetím setu zpřesnil hru, Kučeru hladce přehrál a snížil na 1:2. Hlavní dějství bylo v čtvrtém setu, který vyvrcholil dramatickou koncovkou, v níž nakonec Pavelka vyhrál v prodloužení a srovnal zápas na 2:2. To mu dodalo sebedůvěru, naopak Kučera ztratil na jistotě a rozhodující pátý set byl už v režii Pavelky, který vyhrál 3:2 a do vedení 3:2 poslal i KT Praha.

Poslední dvouhru sehráli Havlík s Kauckým. Havlík mile překvapil a šel do vedení 1:0. Po té |Kaucký srovnal na 1:1, ale v dalších dvou vyrovnaných setech ho Havlík v koncovkách přehrál, vyhrál 3:1 a tím vybojoval vítězství KT Praha 3:2.

KT Praha vyhrálo před více než sto diváky. Mimo věrných fanoušků KT Praha na utkání dorazila i početná skupina fanoušků z Kotlářky, což byli převážně mladí ligoví hráči a další početnou skupinu tvořili hráči z Elizzy, kterém sem přilákal Bohumil Vožický. Nechybělo samozřejmě i pár místních hráčů z Lokomotivy Vršovice, kde KT Praha hraje své domácí utkání.

Další výsledky tohoto kola:

TJ Skol PP Hradec Králové – TTC Ostrava 2016 0:4

SKST Charvát Baník Havířov – SKST EUROMASTER Liberec 2:4

TJ Ostrava KST – DTJ Hradec Králové 4:3

KT Praha je po prvním kole na druhém místě za první TTC Ostrava 2016 a před střetím Libercem.

V druhém kole má KT Praha volno a v 3. kole hraje opět doma, ale tentokrát ve středu 26. 9. 2018 od 18.00 hodin s TJ Sokol PP Hradec Králové v předehrávaném televizním utkání.