KT Praha – SKST Charvát Baník Havířov 4:2

2018-11-02

Extraliga

Přečteno: 1402

Komentářů: 2

Díky dalšímu vítězství, které se ale rodilo docela dramaticky, drží KT Praha nadále třetí příčku extraligové tabulky.

Ač KT Praha bylo podle webu ČAST velkým favoritem, utkání bylo hodně vyrovnané a dramatické a trvalo bezmála čtyři hodiny.

Vožický – David 2:3(-8,6,5,-5,-8), Pavelka -Karabec 3:0(6,3,4), Havlík – Čihák 2:3(-9,6,11,-8,-7), Pavelka – David 3:1(-4,10,8,10), Vožický – Čihák 3:2(9,-7,-7,8,4), Havlík – Karabec 3:1(7,-7,6,8)

Body domácích: Pavelka 2, Vožický 1, Havlík 1

Body hostů: David 1, Čihák 1, Karabec 0

Hráno: Lokomotiva Vršovice 2. 11. 2018

Ač favorizované KT Praha, po prvním zápasu prohrávalo 0:1. Po pětisetové bitvě totiž Vožický podlehl Petru Davidovi. Tomáš Pavelka potom poměrně snadno vyrovnal na 1:1, když poměrně přesvědčivě porazil Ivana Karabece. O třetí bod svedl pětisetovou bitvu Tomáš Havlík s Markem Čihákem, v níž podlehl a Havířov šel opět do vedení 2:1. Va druhý srovnávací bod se nadřel poměrně dost Tomáš Pavelka, který v prvním setu hladce podlejl Petru Davidovi, ale následně jej ve třech setech těsně přehrál, vyhrál 3:1 a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Čekala nás další pětisetová bitva, v níž Bohumil Vožický sice vyhrál první set, ale další dva prohrál. V čtvrtém setu potřeboval k vyrovnání docela dramatickou koncovku. Rozhodující pátý set byl už v režii Vožického, který vyhrál 3:2 a poslal KT Praha do vedení 3:2.

Šestý zápas Tomáše Havlíka s Ivanem Karabecem začal lépe Havlík, ale Karabec v zápětí vyrovnal na 1:1. Další dva sety byly poměrně vyrovnané, v koncovkách byl lepší Havlík, který zaslouženě vyhrál 3:1 a tím vyhrálo KT Praha 4:2.

V příštím 7. kole hraje KT Praha v televizním internetovém duelu ve čtvrtek 22. 11. 2018 sice doma, ale ve své druhé herně v Havlíčkově Brodu. V Praze uvidíme KT Praha opět v 8. kole 30. 11. v 18 hodin proti DTJ Hradec Králové.