2021-05-12

Extraliga

Přečteno: 878

Komentářů: 0

KT Praha podlehlo favorizovanému HB Ostrov po velkém boji 1:3 a HB Ostrov ve finálové sérii vede 1:0.osmrtnice livno umrli smrtovnice

Tregler – Koblížek 3:2(6,3,-6,-6,6), Obešlo – Olejník 0:3(-5,-6,-6), Prokopcov – Pavelka 3:2(9,-7,-12,5,5), Tregler – Olejník 3:0(9,4,5)

Body domácích: Tregler 2, Prokopcov 1, Obešlo 0

Body hostů: Olejník 1, Koblížek 0, Pavelka 0

Hráno: 15. 5. 2021 Havlíčkovů Brod

KT Praha tentokrát postavilo takticky Koblížka na post číslo 2, což málem vyšlo. Tregler sice v prvním setu Koblížka přehrál 11:6 a v druhém setu potom ještě výrazněji 11:3, ale Koblížek v třetím a druhém setu zabojoval, byl aktivnější a oba tyto sety vyhrál, čímž srovnal na 2:2. V pátém setu se ale favirozovaný Tregler vzpamatoval a zápas dovedl do vítězného konce, čímž poslal HB Ostrov do vedení 1:0.

Olejník měl na Obešla skvělou hru a přehrál ho jednoznačně ve třech setech a srovnal na 1:1.

Klíčový byl zápas trojek, v němž Pavelka prohrál poněkud smolně první set. V druhém setu byl Pavelka aktivnější, vyhrál ho a srovnal na 1:1. Velké drama přinesl třetí set, kdy v prodloužené koncovce vyhrál Pavelka a ujal se vedení 2:1. Potom jako by Pavelkovy docházely síly, Prokopcov ho uhonil a zbylé dva sety poměrně s přehledem vyhrál a opět poslal HB Ostrov do vedení.

Olejníkovi Treglerova hra moc neseděla, přesto s ním svedl v prvním setu vyrovnaný boj, ale v koncovce podlehl. Další dva sety už měl navrch Tregler, zápas vyhrál 3:0 a tím vyhrál HB Ostrov 3:1.

Poprvé směli být na výjimku v hledišti diváci, kterých se tam sešlo sto. Víc nebylo povoleno.

Odveta se hraje v Praze v pátek 14. 5. 2021 od 18 hodin. Jestli budou moc být opět diváci, nevím. Spíš myslím, že ne, protože herna KT Praha je menší. Určitě ale toto zajímavé utkání budete moct sledovat na streamu na www.ping-pong.tv.