Dnes je sobota 20.04.2024

Další vítězství KT Praha

TJ Sokol PP Hradec Králové – KT Praah 1:3

Buben – Olejník 2:3(-10,-9,12,8,-6), Crha – Pavelka 2:3(-10,9,-8,3,-12), Klásek – Koblížek 3:0(7,6,8), Buben – Pavelka 1:3(-6,-6,6,-7)

Body domácích: Klásek 1, Buben 0, Crha 0

Body hostů: Pavelka 2, Olejník 1, Koblížek 0

Hráno: Hradec Králové 22. 10. 2021

Úvodní dvouhra mezi Olejníkem a Bubnem byla velice vyrovnanou bitvou. V koncovkách prvních dvou setů byl šťastnější Olejník a vedlo 2:0. Potom ale Buben ve dvou stejně vyrovannaých setech vyhrál a srovnal na 2:2. Oljeník ale dotáhl zápas do vítězného konce v pátém setu a poslal KT Praha do vedení 1:0.

Stejně velké drama viděli diváci v druhém zápase Pavelky s Crhou. Zde se ale hráči střídali po setech. První tři sety se rozhodovaly v koncovkách. Vedení se ujal Pavelka, Crha srovnal. Znova šel do vedení Pavelka. V čtvrtém setu Pavelka odpadl a Crha vyhrál hladce 11:3 a opět bylo vyrovnáno. Pátý set ale patřil v několikrát prodlužované koncovce Pavelkovi a KT Praha zvýšilo náskok na 2:0.

V třetím zápasu bodoval zkušenější Klásek, který přehrál Koblížka ve vyrovnaných setech 3:0 a snížil na 1:2.

V čtvrtém zápasu se Pavelka ujal vedení vítězstvím 11:6 nad Bubnem. Pavelkovi patřil i druhý set a vedl už 2:0. V dalším setu sice Buben snížil na 1:2, ale Pavelka si vítězství nenechal ujít, vyhrál čtvrtý set 11:7, čímž vyhrál i zápas 3:1 a přidal vítězný bod KT Praha na konečné vítězství 3:1.

KT Praha se posunulo na 6. příčku extraligové tabulky. V 7. kole extraligy hostí KT Praha 5. 11. 2021 favorizovaný HB Ostrov H. Brod.