Extraliga

Přečteno: 360

Komentářů: 0

KT Praha dnes podlehlo v Ostravě hladce 0:3 během cca 90 minut.

Crha – Koblížek 3:2 (9,-6,8,-7,6), Klos – Olejník 3:1 (5,4,-8,9), Morávek – Pavelka 3:1(4,6,-14,9)

Body domácích: Crha 1, Klos 1, Morávek R. 1

Body hostů: nikdo

Hráno: Ostrava 25. 11, 2022

V prvním zápase předvedli Crha s Koblížkem velice vyrovnaou bitvu. V pěri setech vyhrál Crha a poslal Ostravu do vedení 1:0. Do druhého zápasu nastoupili Klos s Olejníkem. Do prního setu vstoupil lépe Klos a poměrně snadno se ujal vedení 1:0. V druhém setu byl Klos ještě důraznější a vedl už 9:0 a nakonec vyhrál 11:4 a zvýšil na 2:0. Klos šel do vedení i v třetím setu, ale Olejník hru přece jenom srovnal a začal stahovat na 7:8. Tím si vynutil, že si Klos vzal time out, kterým ale nástup Olejníka nezastavil. Olejník vyhrál set 11:8 a snížil na 1:2. V 4. setu šel do vedení opět Klos, ale Olejník srovnal na 5:5. Potom se oba hráči střídali ve vedení. Kdyý zíslal Klos dvoubodový náskok a vedl 9:7, vzal si Olejník time out. Olejník ale stejně prohrál 9:11 a Ostrava se ujala vedení 2:0.

Ja pozici „trojek“ proti sobě nastoupili Radim Morávek a Tomáš Pavelka. Do úvodního setu vstoupil lépe Morávek a rychle se ujal vedení 1:0. Morávek začal lépe i v druhém setu a brzy vedl 2:0. Pavelkovi se nedařilo ani na začátku 4. setu, ale stav stáhl na 4:4. Pak se oba hráči střídali ve vedebbí po bodu. Morávek v koncovce odskočil na 10:8, Pavelka snížil na 9:10 a Morávek si vzal time out. Pavelka vyrovnal na 10:10 a opět se oba hráči střídali ve vedení po bodu. Stále ale vedl Morávek a Pavelka dotahoval a odvracel mečboly. Pavelka odvrátil 6 mečbolů a šel do vedení, sám svůj mečbol proměnil a snížil na 1:2. Čtvrtý set začal lépe Pavelka a šel do vedení 5:1. Morávek snížil na 6:7 a time out si vzal Pavelka. V damatické koncovce Pavelka vedl 9:7 a podával, ale zkazil podání. Z jeho druhého podání Morávek vyrovnal na 9:9, ze svých dvou podíní získal dva body, set vyhrál 11:9, zápas 3:1 a Ostrava tak porazila KT Praha 3:0.

KT Praha kleslo v tabulce na 6. místo a je dva body před TTC Ostrava 2016 a před TJ Ostrava KST. V příčtím kole hraje doma 2. 12. 2022 s TTC Ostrava 2016, což bude letos poslední kolo. Nezapomeňte, že do herny se chodí zadem, protože původní vstup je rozkopaný kvůli stavebním pracem.