Extraliga

Přečteno: 413

Komentářů: 0

KT Praha porazilo po neuvěřitelně vyrovnaném boji TTC Ostrava 2016 poměrem 3:2.

David – Kleprlík (9,8,-11,8), Koblížek – Valuch (-4, 10,8, -6,-10), Olejnik – Brhel (8,8,8), David – Valuch (-14,9,7,-9, -7), Koblížek – Kleprlík 3:1(6,-7,6,7)

Body domácích: David 1, Koblížek 1, Olejník 1

Body hostů: Valuch 2, Kleprlík 0, Brhel 0

Hráno: Praha – Vršovice 2. 12. 2022

V úvodním zápasu proti sobě nastoupili David a Kleprlík. David začal aktivněji, v prvních dvou setech měl mírnou převahu a ujal se vedení 2:0. V třetím setu Kleprlík srovnal hru, v prodlužované koncovce vyhrál a nížil na 1:2. V čtvrtém setu byl naopak aktivnější Kleprlík. David ale jeho náskok dotáhl a set šel opět do vyrovnané koncovky, v které vbyl lepší David, set vyhrál a výsledkem 3:1 poslal KT Praha do vedení 1:0.

V druhém zápasu se utkali Koblížek a Valuch. V prvním sez byl výrazně lepší Valuch, který Koblížka prakticky k ničemu nepustil a haldce vyhrál. V druhém setu na začátku Valuchova převaha pokračovala, ale Kpblížek postupně vyrovnával hru a vyrovnal na 6:6. Pak ale opět zabral Valuch a šel do vedení, které ale Koblížek chytrou zkrácenou hrou vyrovnal na 9:9 a následně v kncovce vyhrál 12:10 a srovnal na 1:1. V třetím vyrovnaném setu vyhrál v koncovce Koblížek a šel do vedení 2:1. V dalším setu ale Valuch srovnal na 2:2 a ve vyrovnnaém rozhodujícím setu přehrál Valuch Koblížka v koncovcem vyhrál 3:2 a srovnal stav utkání na 1:1.

V třetím zápasu měl Olejník práci s Brhelem, který vzdoroval a Olejník vyhrál těsně 11:8. Velký boj byl i v druhém setu, kde Olejník přehrávala talentovaného Brhela zkušeností a zvýšil na 2:0. Obdobný byl i třetí set, kdy Olejník dotáhl zápas do vítězného konce.

Ve čtvtém zápase se utkali David a Valuch. Úvodní set byl neskutečně vyrovnanou bitvou, která skončila vítězstvím Valucha 16:14, který se tak ujal vedení 1:0. Stejné drama bylo i v druhém setu, který v koncovce vyhrál David a vyrovnal na 1:1 a následně se po velkém boji ujal vedení 2:1. Čtvrtý set vyhrál Valuch a bylo vyrovnáno na 2:2. Rozhodující set patřil Valuchovi,kteerý vyhrál 3:2 a srovnal stav utkání na 2:2.

V rozhodujícím zápasu proti sobě nastoupili Koblížek a Kleprlík, po vyrovnaném boji Kobůížek přehrál Kleprlíka 3:1 a tím získal vítězný rozhodující bod pro KT Praha, které tak vyhrálo 3:2 a je šesté o dva body přčed dnešním soupeřem.

V příštím kole hraje KT Praha po novém roce 6. 1. 2022 venku s favorizovaným HB Ostrov, který vede extraligovou tabulku.