2023-03-31

Extraliga

Přečteno: 383

Komentářů: 0

KT Praha dnes potřetí prohrálo ve čtvrtfinálové sérii s SKST Cheb, který tím dovršil třetí vítězství a postup do semifinále.

KT Praha – SKST Cheb 0:3

Olejník – Reitšpies 2:3(-9,8,-8,5,-8), Pavelka – Gavlas 1:3(-8,-5,7,-8), David – Štalzer 2:3(6,-6,-2,7,-5)

Body domácích: nikdo

Body hostů: Reitšpies 1, Gavlas 1, Štalzer 1

Hráno: Praha – Vršovice 31. 3. 2023

Olejník sehrál s Reitšpiesem velice vyrovnnaý zápas. Byl to souboj rychlosti se zkušeností. Pavelka sehrál s Gavlasem velice vyrovnnaý první set, kdy měl dokonce chvílema navrch. Koncovka ale patřila Gavlasovi. Ten byl aktivnější v druhém setu a zvýšil své vedení na 2:0. Pavelka zabral v třetím setu a snížil na 1:2. V čtvrtém vyrovnnaém setu ale koncovku zvládl lépe Gavlas a dovedl svůj zápas do vítězného konce 3:1 a zvýšil vedení chebu na 2:0.

V třetím zápasu začal s převahou David a ujal se vedení 1:0. V druhém setu byl ale aktivnější Štalzer a srovnal na 1:1. Štalzer měl fantastický nástup v třetím setu, kdy prakticky Davida k ničemu nepustil a poměrně snadno se ujal vedení 2:1. V čtvrtým setu byl aktivnějkší David, Štalzer ale stále dotahoval. David ale nvyužil náskok, který měl v koncovce, set vyhrál a zápas srovnal na 2:2. V třetím setu ale David na Štalzera nestačil, ten si udržoval náskok a zápas i celé utkání dovedl do vítězného konce.

SKST Cheb vyhrál sérii 3:1, 3:1 a 3:0 a je prvním semifinalistou. Pro KT Praha letos sezóna bohužel končí.