2023-09-01

Extraliga

Přečteno: 460

Komentářů: 0

KT Praha porazilo v úvodním kole extraligy v dramatickém zápase tým NH Ostrava 3:1.

Olejník - Tymofieiev 3:2(-9,8,-9,4,10), Koblížek - Kadlec 2:3(-10,-8,5,-6), Delinčák - Bindač 3:2(-9,-9,3,11,11), Olejník - Kadlec (11,3,-10,12)

Body domácích: Olejník 2, Delinčák 1, Koblížek 0

Body hostů: Kadlec 1, Tymofieiev 0, Bindač 0

Hráno: Praha Vršovice 1. 9. 2023

První bod domácích vybojoval ve velice vyrovnané bitvě Martin Olejník. Martin Koblížek bohužel v zápětí podlehl těsně Kadlecovi 2:3 a bylo vyrpvnáno na 1:1.

Filip delinčák ve své premiéře sváděl obrovský boj s Bindačem. Na začátku prohrával 0:2, ale oba sety prohrál v koncovce. Bindač hlavně těžil ze svého podání, které dělalo Delinčákovi problémy. Delinčák dokázal snížit a posléze vyrovnat na 2:2. Potom v prodloužené koncovce vyhrál pátý set a poslal KT Praha do vedení.

V souboji dvou jedniček začal lépe Olejník, který se po boji v koncovce prvního setu ujal vedení. K tzomu přidal poměrně snadno ještě druhý set, v němž mměl velkou převahu a vedl už 2:0. Olejník vedl i v třetím setu, ale svůj náskok neudržel, Kadlec srovnal a set vyhrál a snížil stav na 1:2. Obrovská bitva byla v čtvrtém setu, který nakonec dotál Olejník v prodloužené koncovce do vítězství, čímž vyhrál nad Kadlecem 3:1 a KT Praha celkově vyhrálo také 3:1.

Druhým kolem pokračuje KT Praha opět doma za týden, ale tentokrát  ve čtvrtek 7. 9. 2023, proti Havířovu. Hraje se opět od 18.00 hodin. Bude to o poznání těžší utkání, protože Havířov posílil o Tomáše Polanského a aktuálně je v čele extraligové tabulky, když v 1. kole porazil 3:1 SKST Liberec.