Dnes je čtvrtek 28.03.2024

KT Praha – SKST Cheb 1:3

Olejník – Gavlas 1:3(6,-7,-11,-5), Pavelka – Kučera 3:0(9,7,9), David – Štalzer 1:3(-5,6,-6,-4), Olejník – Reitšpies 2:3(5,-9,-9,13,-9)

Body domácích: Pavelka 1, Olejník 0, David 0

Body hostů: Gavlas 1, Štalzer 1, Reitšpies 1, Kučera 0

Hráno: Praha – Košíře 21. 10. 2022

Škoda, že utkáni bylo pro fanoušky utajeno a místo ve Vršovicích se hrálo v Košířích, aniž by o tom byla kdekoli jakákoli zmínka. Dokonce ani na STISu nebyla změna herny uvedena.

Olejník začal v prvním setu úvodního zápasu dobře. Gavlas ale od druhého setu srovnah hru a vyrovnal na 1:1, v koncovce třetího setu se ujal vedení 2:1 a zápas dotáhl do vítězného konce na 3:1, čímž poslal Cheb do vedení 1:0.

Druhý zápas Pavelky s Kučerou byl velice vyrovnaný. Pavelka ale na obranu umí dobře a tak dokázal zápas vyhrát ve třech setech, i když po velice vyrovnaném boji. Bylo vyrovnáno na 1:1.

V třetím zápase se Davidovi proti mladému talentovanému Štalzerovi příliš nedařilo. Po prohraném prvním setu sice dokázal druhý set vyhrát a vyrovnat na 1:1, ale potom mu už velice rychlý Štalzer nedal šanci a zápas vyhrál 3:1 a poslal Cheb opět do vedení 2:1.

V čtvrtem zápasu Cheb vystřídal za Kučeru Reitšpiese. Tomu se ale v prvním setu nedařiko, naopak Olejník hrál výborně a ujal se vedení 1:0. V druhém velice vyrovananém setu Reitšpies v koncovce vyhrál a vyrovnal na 1:1. Velkou bitvu přinesl i třetí set, kde měl Olejník mírnou převahu a vytvořil si před koncem setu slibný náskok. Ten ale neudržel a Reitšpies vyrovnal na 8:8 a nakonec vyhrál 11:9 a ujal se vedení 2:1. Čtvrtý set byl velice vyrovnaný, ale od stavu 6:6 přišly tři Olejníkovy chyby za sebou, díky nimž získal Reitšpies náskok a měl dva mečboly, které Oleník odvrátil na stav 10:10. Nakonec vyhrál Olejník 15:13 a vyrovnal na 2:2. Pátý set byla vyrovnaná přestřelka, v které se hráči střídali v jednobodovém vedení. V koncovce získal náskok Olejník a šel do vedení 8:5, ale Reitšpies v zápěti začal stahovat a vyrovnal na 8:8 a nakonec vyhrál 11:9. Tím vybojoval vítězný bod pro Cheb na konečný stav 1:3.

Příští utkání hraje KT Praha 4. 11. 2022 od 18 hodin venku, ale v Praze proti El Niňu. O týden později 11. 11. jej uvidíme opět doma proti SKST Liberec.

Přidání komentáře k článku KT Praha – SKST Cheb 1:3